HR Gigantic

A személyre szabott eligazodás munkavállalók és munkát keresők részére.

A szakmai kör előhívja azokat a mindennapi problémákat, melyre közösen keressük a válaszokat. Egyfajta segítségnyújtás Önöknek, egymásnak.

Bátran kérdezzenek, vessenek fel témákat.

Egyenlőre csak e-mailen: hrgigantic@gmail.com

kapcsolat.jpg

 

Hogyan mondjak fel?

·         Öt tipp a felmondáshoz

·    1. Egyeztessünk időpontot, ne hirtelen mondjunk fel
2. Írjuk meg előre a szöveget két példányban
3. Legyünk együttműködőek és korrektek a felmondási idő alatt
4. Ne emlegessük a kollégáknak új, jobb munkahelyünket
5. Köszönjük meg a munkalehetőséget az utolsó munkanapon, jelezzük nyitottságunkat későbbi együttműködésekre

·  Az utolsó napokban is lelkiismeretesen dolgozzunk

·         Annak dacára, hogy a munkahelyen töltött utolsó hetek-napok tényleg csábíthatnak a felületességre és az aktuális teendők elhanyagolására, igyekezzünk elkerülni a lustaság és a felületesség látszatát. Legyünk tettre készek és lelkiismeretesek a felmondási idő alatt - mind az aktuális teendők, mind a helyünkre érkező munkatárs betanításakor.

·         Távozáskor ügyeljünk a hangnemre

·         Törekedni kell arra, hogy harag nélkül búcsúzzunk a cégtől, a vezetőtől és a kollégáktól! Ezzel a távozó fél már csak saját személyi hitelessége miatt is tartozik magának. Másrészt ne feledkezzünk meg arról sem, hogy a hazai piac kicsi, így az újbóli találkozás az egykori felettessel, a volt kollégákkal reális lehetőség. Ráadásul az asztalcsapkodós szóváltásoknak, a teátrális jeleneteknek hamar híre mehet. Emellett ne feledjük, hogy referenciaszemélyekre is szükségünk lehet még. Még jobban jöhetünk ki a helyzetből, ha a cégnél tapasztalt pozitívumokért távozóban, néhány szóban köszönetet mondunk. Ha egyáltalán nincs ilyesmi, ne erőltessük, mert mesterkéltnek hat.

-----------

 

Szervezeti munkakapcsolataink

Mit tehetünk mi személy szerint egy munkahelyen, hogy együttműködően viselkedjünk, hogy elősegítői és részesei lehessünk a sikernek?

Felelősen, lehetőleg végezzük munkánkat, hogy azzal segítsük a mi feladatainkoz kapcsolódó dolgozók és szervezet munkáját.Legyünk segítőkészek, nem biztos, hogy pont minket kellett, hogy a feladato megtaláljon, de álljunk hozzá pozitívan, konstruktívan.

Ha rászorulunk egymás tudására, igyekezzünk csoportban dolgozni, osszuk meg az információkat, figyeljünk a vállalt részfeladatokra, prioritásokra, időtényezőre.

Minden szervezetben van versengés, de nem mindegy hogy a versengés mire megy ki, lehúzzuk egymást, vagy felemeljük egymást a jobb teljesítmény irányába. Vitás kérdésekben ne legyőzni, hanem meggyőzni akarjuk a partnerünket. Bírálatunkat sosem a személyre, hanem a tevékenység vagy a szemlélet hibájára irányítsuk, így közös probléma megoldás lesz az eredmény, nem személyeskedés.

Az egyén együttműködése akkor lesz igazán eredmnényes, ha az adott munkahely a befogadó közeg munkakultúrája is elismeri az együttműködést és szintén törekszik és ösztönöz erre a magatartásra.

----------------

 

A HR fókusza az ember, vagyis az információ leghitelesebb forrása


Egy olyan szervezetben, ahol jól körül határolható munkaköri leírások, riportolási rendszer, helyettesítési rendszer, teljesítményértékelési és motivációs rendszer működik, ott végig követhető a szervezeten belül a formális-információ pontos útja.

Egy munkatárs beilleszkedését mentori programok, beilleszkedési coaching segíti. Az informálás, információ átadás ezzel kezdődik. Megismertetni az egyént a belső szabályzatokkal, vállalati értékekkel, eredményekkel, szokásokkal, hiearchiával, folyó projektekkel, magával feladatkörrel és a kollégákkal.

Fontos szerepe van tehát a munkáltatóknak egy egyénre szabott (sok esetben általános) beilleszkedési terv összeállítására, kifejezetten munkakörére vonatkozóan. A HR szerepe abban áll, hogy ebben segítse a közvetlen felettest, hiszen a terv összeállítása nem a HR feladata, hanem a vezetőé, menedzseré, mentoré, aki szakmailag leginkább kompetens az új munkaerő beillesztésében.

Tapasztalatok azt mutatják, a humán tőkébe befektetett idő, pénz és energia többszörösen megtérül. A munkavállaló lelkes és elkötelezett lesz a jó környezetben, ahol visszajelzéseket kap munkájára vonatkozóan. Teret kell biztosítani a későbbi fejlődéséhez, képzésekkel, szakmai anyagok biztosításával, fórumok látogatásával, benchmarking lehetőségekkel.

A beilleszkedési coaching egyesíti a munkatárs konkrét munkavégzését (on-the-job) a munkatárs fejlsztésével, képzésével (off-the-job). A coaching módszerrel úgy fejlődik a munkatárs, hogy közben saját munkahelyei példáit hozza be a folyamatba.

Bizalmi légkör kialakítását követően információk és megfelelő szakértelem, döntés előkészítés birtokában felelősen delegálható személlyé válhat beosztottunk, munkatársunk.

 

-------------------------

Outplacement



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 3
Tegnapi: 2
Heti: 5
Havi: 57
Össz.: 30 276

Látogatottság növelés
Oldal: FÓRUM
HR Gigantic - © 2008 - 2024 - hrgigantic.hupont.hu

Ingyen honlap és ingyen honlap között óriási különbségek vannak, íme a második: ingyen honlap

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »